libgnutls 3.2.1 - en to fi translation catalogue (308 entries)

en: 			Authentication.
fi: 			Todennus.

en: 			Certificate signing.
fi: 			Varmenneallekirjoitus.

en: 			Communications encipherment.
fi: 			Viestintäsalaus.

en: 			Digital signatures.
fi: 			Digitaaliset allekirjoitukset.

en: 			Hexdump:
fi: 			Heksadesimaalivedos:

en: 			Not After: %s
fi: 			Ei jälkeen: %s

en: 			Not Before: %s
fi: 			Ei ennen: %s

en: 			Path Length Constraint: %d
fi: 			Polkupituusrajoite: %d

en: 			Policy Language: %s
fi: 			Menettelytapakieli: %s

en: 			Policy:
    				ASCII:
fi: 			Menettelytapa:
    				ASCII:

en: 			Storage data encipherment.
fi: 			Tallennustietosalaus.

en: 		Authority Key Identifier (%s):
fi: 		Viranomaispääavain (%s):

en: 		CRL Number (%s):
fi: 		CRL-numero (%s):

en: 		Challenge password: %s
fi: 		Haastesalasana: %s

en: 		Creation: %s
fi: 		Luonti: %s

en: 		Curve:	%s
fi: 		Koordinaatti:	%s

en: 		Expiration: %s
fi: 		Vanheneminen: %s

en: 		Expiration: Never
fi: 		Vanheneminen: Ei koskaan

en: 		Exponent (bits %d):
fi: 		Eksponentti (bitit %d):

en: 		Exponent (bits %d):
fi: 		Eksponentti (bitit %d):

en: 		Exponent:
fi: 		Eksponentti:

en: 		Issued: %s
fi: 		Julkaistu: %s

en: 		Key Usage:
fi: 		Avainkäyttö:

en: 		Modulus (bits %d):
fi: 		Modulo (bitit %d):

en: 		Modulus (bits %d):
fi: 		Modulo (bitit %d):

en: 		Next Update: %s
fi: 		Seuraava osoitteessa: %s

en: 		Next at: %s
fi: 		Seuraava osoitteessa: %s

en: 		Not After: %s
fi: 		Ei jälkeen: %s

en: 		Not Before: %s
fi: 		Ei ennen: %s

en: 		Public key (bits %d):
fi: 		Julkinen avain (bitit %d):

en: 		Public key (bits %d):
fi: 		Julkinen avain (bitit %d):

en: 		Revocation time: %s
fi: 		Kumoamisaika: %s

en: 		Revoked at: %s
fi: 		Kumottu osoitteessa: %s

en: 		Serial Number (hex):
fi: 		Sarjanumero (heksaluku):

en: 		This Update: %s
fi: 		Tämä päivitys: %s

en: 		Unknown attribute %s:
fi: 		Tuntematon attribuutti %s:

en: 		Unknown extension %s (%s):
fi: 		Tuntematon laajennus %s (%s):

en: 	%sPublic Key Algorithm: %s
fi: 	%sJulkisen avaimen algoritmi: %s

en: 	Algorithm Security Level: %s (%d bits)
fi: 	Algoritmin turvataso: %s (%d bittiä)

en: 	Attributes:
fi: 	Attribuutit:

en: 	Extensions:
fi: 	Laajennukset:

en: 	Fingerprint (hex):
fi: 	Sormenjälki (heksadesimaali):

en: 	Fingerprint's random art:
fi: 	Sormenjäljen satunnaiskuvio:

en: 	ID (hex):
fi: 	ID (heksadesimaali):

en: 	Issuer: %s
fi: 	Julkaisija: %s

en: 	Key Security Level: %s
fi: 	Avaimen turvataso: %s

en: 	Name[%d]: %s
fi: 	Nimi[%d]: %s

en: 	No revoked certificates.
fi: 	Ei kumottuja varmenteita.

en: 	Produced At: %s
fi: 	Tuotettu paikassa: %s

en: 	Public Key Algorithm: %s
fi: 	Julkisen avaimen algoritmi: %s

en: 	Public key's random art:
fi: 	Julkisen avaimen satunnaiskuvio:

en: 	Responder ID: %.*s
fi: 	Vastaanottajatunniste: %.*s

en: 	Revoked Name[%d]: %s
fi: 	Kumottu nimi[%d]: %s

en: 	Revoked certificates (%d):
fi: 	Kumotut varmenteet (%d):

en: 	Revoked: False
fi: 	Kumottu: Epätosi

en: 	Revoked: True
fi: 	Kumottu: Tosi

en: 	Serial Number (hex):
fi: 	Sarjanumero (heksadesimaali):

en: 	Signature Algorithm: %s
fi: 	Allekirjoitusalgoritmi: %s

en: 	Signature:
fi: 	Allekirjoitus:

en: 	Subject: %s
fi: 	Aihe: %s

en: 	Time stamps:
fi: 	Aikaleimat:

en: 	Update dates:
fi: 	Päivityspäivämäärät:

en: 	Validity:
fi: 	Kelpoisuus:

en: 	Version: %d
fi: 	Versio: %d

en: 	Version: 1 (default)
fi: 	Versio: 1 (oletus)

en: 
    				Hexdump:
fi: 
    				Heksadesimaalivedos:

en: 
    	Subkey[%d]:
fi: 
    	Aliavain[%d]:

en: %s			Any purpose.
fi: %s			Mikä tahansa tarkoitus.

en: %s			Certificate Authority (CA): FALSE
fi: %s			Varmennusviranomainen (CA): EPÄTOSI

en: %s			Certificate Authority (CA): TRUE
fi: %s			Varmenneviranomainen (CA): TOSI

en: %s			Code signing.
fi: %s			Koodin allekirjoittaminen.

en: %s			Email protection.
fi: %s			Sähköpostisuojaus.

en: %s			Hexdump:
fi: %s			Heksadesimaalivedos:

en: %s			OCSP signing.
fi: %s			OCSP-allekirjoittaminen.

en: %s			Path Length Constraint: %d
fi: %s			Polkupituusrajoite: %d

en: %s			TLS WWW Client.
fi: %s			TLS-webasiakas.

en: %s			TLS WWW Server.
fi: %s			TLS-webpalvelin.

en: %s			Time stamping.
fi: %s			Aikaleimaus.

en: %s			otherName OID: %.*s
fi: %s			”otherName OID”-tunniste: %.*s

en: %s		Authority Information Access (%s):
fi: %s		Viranomaistietopääsy (%s):

en: %s		Authority Key Identifier (%s):
fi: %s		Viranomaispääavain (%s):

en: %s		Basic Constraints (%s):
fi: %s		Perusrajoitteet (%s):

en: %s		CRL Distribution points (%s):
fi: %s		CRL-jakelupisteitä (%s):

en: %s		Issuer Alternative Name (%s):
fi: %s		Julkaisijan vaihtoehtoinen nimi (%s):

en: %s		Key Purpose (%s):
fi: %s		Avaintarkoitus (%s):

en: %s		Key Usage (%s):
fi: %s		Avainkäyttö (%s):

en: %s		Private Key Usage Period (%s):
fi: %s		Yksityisen avaimen käyttöjakso (%s):

en: %s		Proxy Certificate Information (%s):
fi: %s		Välityspalvelimen varmennetietoja (%s):

en: %s		Subject Alternative Name (%s):
fi: %s		Aiheen vaihtoehtoinen nimi (%s):

en: %s		Subject Key Identifier (%s):
fi: %s		Aihepääavain (%s):

en: %s		Unknown extension %s (%s):
fi: %s		Tuntematon laajennus %s (%s):

en: %s	Extensions:
fi: %s	Laajennukset:

en: %sCRL signing.
fi: %sCRL-allekirjoittaminen.

en: %sCertificate signing.
fi: %sVarmenneallekirjoitus.

en: %sData encipherment.
fi: %stTietosalaus.

en: %sDigital signature.
fi: %sDigitaalinen allekirjoitus.

en: %sKey agreement.
fi: %sAvainsopimus.

en: %sKey decipher only.
fi: %sVain avaimen salauspurkaja.

en: %sKey encipher only.
fi: %sVain avainsalaaja.

en: %sKey encipherment.
fi: %sAvainsalaus.

en: %sNon repudiation.
fi: %sKiistämättömyys.

en: (unknown error code)
fi: (tuntematon virhekoodi)

en: A TLS fatal alert has been received.
fi: Vastaanotettiin kohtalokas TLS-hälytys.

en: A TLS packet with unexpected length was received.
fi: Vastaanotettiin odottamattoman pituinen TLS-paketti.

en: A TLS warning alert has been received.
fi: Vastaanotettiin TLS-varoitushälytys.

en: A heartbeat ping message was received.
fi: Vastaanotettiin ping-sydämenlyöntiviesti.

en: A heartbeat pong message was received.
fi: Vastaanotettiin pong-sydämenlyöntiviesti.

en: A record packet with illegal version was received.
fi: Vastaanotettiin tietuepaketti, jonka versio oli virheellinen.

en: ASN1 parser: Element was not found.
fi: ASN1-jäsennin: Elementtiä ei löytynyt.

en: ASN1 parser: Error in DER parsing.
fi: ASN1-jäsennin: Virhe DER-jäsennyksessä.

en: ASN1 parser: Error in TAG.
fi: ASN1-jäsennin: Virhe TUNNUKSESSA.

en: ASN1 parser: Error in type 'ANY'.
fi: ASN1-jäsennin: Virhe tyypissä ’ANY’.

en: ASN1 parser: Generic parsing error.
fi: ASN1-jäsennin: Yleinen jäsennysvirhe.

en: ASN1 parser: Identifier was not found
fi: ASN1-jäsennin: Tunnistetta ei löytynyt

en: ASN1 parser: Overflow in DER parsing.
fi: ASN1-jäsennin: Ylivuoto DER-jäsennyksessä.

en: ASN1 parser: Syntax error.
fi: ASN1-jäsennin: Syntaksivirhe.

en: ASN1 parser: Value is not valid.
fi: ASN1-jäsennin: Arvo on virheellinen.

en: ASN1 parser: Value was not found.
fi: ASN1-jäsennin: Arvoa ei löytynyt.

en: ASN1 parser: error in implicit tag
fi: ASN1-jäsennin: virhe implisiittisessä tunnuksessa

en: Access was denied
fi: Pääsy kielletty

en: An algorithm that is not enabled was negotiated.
fi: Neuvoteltiin algoritmista, jota ei ole otettu käyttöön.

en: An error was encountered at the TLS Finished packet calculation.
fi: Kohdattiin virhe ”TLS Finished”-paketin laskennassa.

en: An illegal TLS extension was received.
fi: Vastaanotettiin virheellinen TLS-laajennus.

en: An illegal parameter has been received.
fi: Vastaanotettiin virheellinen parametri.

en: An illegal parameter was found.
fi: Löytyi virheellinen parametri.

en: An unexpected TLS handshake packet was received.
fi: Vastaanotettiin odottamaton TLS-kättelypaketti.

en: An unexpected TLS packet was received.
fi: Vastaanotettiin odottamaton TLS-paketti.

en: An unimplemented or disabled feature has been requested.
fi: Pyydettiin toteuttamatonta tai käytöstä pois otettua ominaisuutta.

en: An unknown public key algorithm was encountered.
fi: Kohdattiin tuntematon julkinen avainalgoritmi.

en: An unsupported extension was sent
fi: Lähetettiin tukematon laajennus

en: Bad record MAC
fi: Väärä tietue MAC

en: Base64 decoding error.
fi: Base64-dekoodausvirhe.

en: Base64 encoding error.
fi: Base64-koodausvirhe.

en: Base64 unexpected header error.
fi: Base64 odottamaton otsakevirhe.

en: CA is unknown
fi: Varmenneviranomainen on tuntematon

en: Cannot initialize a session with the TPM.
fi: Istunnon alustaminen TPM:llä epäonnistui.

en: Certificate is bad
fi: Varmenne on väärä

en: Certificate is expired
fi: Varmenne on vanhentunut

en: Certificate is not supported
fi: Varmennetta ei tueta

en: Certificate was revoked
fi: Varmenne kumottiin

en: Channel binding data not available
fi: Kanavan sitomistiedot eivät ole saatavilla.

en: Close notify
fi: Sulkemisilmoitus

en: Compression of the TLS record packet has failed.
fi: TLS-tietuepaketin pakkaaminen epäonnistui.

en: Could not authenticate peer.
fi: Vastapuolen todentaminen epäonnistui.

en: Could not export a large integer.
fi: Suuren kokonaisluvun vienti epäonnistui.

en: Could not find OpenPGP subkey.
fi: OpenPGP-aliavaimen löytäminen epäonnistui.

en: Could not get OpenPGP key.
fi: OpenPGP-avaimen haku epäonnistui.

en: Could not negotiate a supported cipher suite.
fi: Tuetusta salakirjoitusmenetelmästä neuvottelu epäonnistui.

en: Could not negotiate a supported compression method.
fi: Tuetusta pakkaamismenetelmästä neuvottelu epäonnistui.

en: Could not retrieve the specified certificate
fi: Määritellyn varmenteen noutaminen epäonnistui

en: Decode error
fi: Dekoodausvirhe

en: Decompression failed
fi: Pakkauksen purkaminen epäonnistui

en: Decompression of the TLS record packet has failed.
fi: TLS-tietuepaketin pakkaamisen purkaminen epäonnistui.

en: Decrypt error
fi: Salauksen purkuvirhe

en: Decryption failed
fi: Salauksen purku epäonnistui

en: Decryption has failed.
fi: Salauksen purku epäonnistui.

en: Encryption has failed.
fi: Salaus epäonnistui.

en: Error in Database backend.
fi: Virhe tietokantatallennusmoduulissa.

en: Error in parsing.
fi: Virhe jäsennettäessä.

en: Error in password file.
fi: Virhe salasanatiedostossa.

en: Error in protocol version
fi: Virhe yhteyskäytäntöversiossa

en: Error in provided PIN.
fi: Tarjotussa PIN-luvussa on virhe.

en: Error in provided SRK password for TPM.
fi: TPM:lle tarjotussa SRK-salasanassa on virhe.

en: Error in provided password for key to be loaded in TPM.
fi: Virhe TPM:lle ladattavan avaimen tarjotussa salassanassa.

en: Error in the certificate.
fi: Virhe varmenteessa.

en: Error in the pull function.
fi: Virhe pull-toiminnossa.

en: Error in the push function.
fi: Virhe push-toiminnossa.

en: Error in the system's randomness device.
fi: Virhe järjestelmän satunnaisuuslaitteessa.

en: Error interfacing with /dev/crypto
fi: Virhe rajapintaliitännässä /dev/crypto

en: Error loading the keyring.
fi: Virhe ladattaessa avainrengasta.

en: Error opening /dev/crypto
fi: Virhe avattaessa /dev/crypto

en: Error while reading file.
fi: Virhe luettaessa tiedostoa.

en: Export restriction
fi: Vientirajoite

en: Failed to acquire random data.
fi: Satunnaisten tietojen hankkiminen epäonnistui.

en: Function was interrupted.
fi: Funktio keskeytettiin.

en: GnuTLS internal error.
fi: Sisäinen GnuTLS-virhe.

en: Handshake failed
fi: Kättely epäonnistui

en: Hashing has failed.
fi: Tiivisteen laskeminen epäonnistui.

en: Illegal parameter
fi: Virheellinen parametri

en: Insufficient credentials for that request.
fi: Riittämättömästi valtuustietoja tuolle pyynnölle.

en: Insufficient security
fi: Riittämättömästi turvallisuutta

en: Internal error
fi: Sisäinen virhe

en: Internal error in memory allocation.
fi: Sisäinen virhe muistivarauksessa.

en: Key usage violation in certificate has been detected.
fi: Havaittiin avainkäytön rikkomus varmenteessa.

en: No certificate (SSL 3.0)
fi: Ei varmmennetta (SSL 3.0)

en: No certificate was found.
fi: Varmennetta ei löytynyt.

en: No common application protocol could be negotiated.
fi: Yleisen sovellusyhteyskäytännön neuvottelu epäonnistui.

en: No or insufficient priorities were set.
fi: Ei ollut asetettu prioriteetteja tai niitä oli riittämättömästi.

en: No renegotiation is allowed
fi: Uudelleenneuvottelua ei sallita

en: No supported ECC curves were found
fi: Ei ole löytynyt yhtään ECC-koordinaattia.

en: No supported application protocol could be negotiated
fi: Tuettujen sovellusyhteyskäytäntöjen neuvottelu epäonnistui

en: No supported cipher suites have been found.
fi: Ei ole löytynyt yhtään tuettua salakirjoitusmenetelmää.

en: No supported compression algorithms have been found.
fi: Ei ole löytynyt yhtään tuettua pakkausalgoritmia.

en: No temporary DH parameters were found.
fi: Ei löytynyt tilapäisiä DH-parametreja.

en: No temporary RSA parameters were found.
fi: Ei löytynyt tilapäisiä RSA-parametreja.

en: OCSP Request Information:
fi: OCSP-pyyntötietoa:

en: OCSP Response Information:
fi: OCSP-vastaustietoa:

en: OpenPGP Certificate Information:
fi: OpenPGP-varmennetiedot:

en: Other Information:
fi: Muuta tietoa:

en: PKCS #10 Certificate Request Information:
fi: PKCS #10 -varmennepyyntötiedot:

en: PKCS #11 PIN expired
fi: PKCS #11 PIN vanhentunut

en: PKCS #11 PIN locked
fi: PKCS #11 PIN lukittu

en: PKCS #11 error in attribute
fi: PKCS #11 -virhe attribuutissa

en: PKCS #11 error in data
fi: PKCS #11 -virhe tiedoissa

en: PKCS #11 error in device
fi: PKCS #11 -virhe laitteessa

en: PKCS #11 error in key
fi: PKCS #11 -vireh avaimessa

en: PKCS #11 error in session
fi: PKCS #11 -virhe istunnossa

en: PKCS #11 error in signature
fi: PKCS #11 -virhe allekirjoituksessa

en: PKCS #11 error in slot
fi: PKCS #11 -virhe välissä

en: PKCS #11 error in token
fi: PKCS #11 -virhe merkkijonossa

en: PKCS #11 error.
fi: PKCS #11 -virhe.

en: PKCS #11 initialization error.
fi: PKCS #11 -alustusvirhe.

en: PKCS #11 unsupported feature
fi: PKCS #11 tukematon ominaisuus

en: PKCS #11 user error
fi: PKCS #11 -käyttäjävirhe

en: Parsing error in password file.
fi: Jäsennysvirhe salasanatiedostossa.

en: Peer has terminated the connection
fi: Vastapuoli katkaisi yhteyden

en: Public Key ID:
fi: Julkisen avaimen tunniste:

en: Public Key Information:
fi: Julkisen avaimen tiedot:

en: Public Key Usage:
fi: Julkisen avaimen käyttö:

en: Public key decryption has failed.
fi: Salauksen purku julkisella avaimella epäonnistui.

en: Public key encryption has failed.
fi: Salaus julkisella avaimella epäonnistui.

en: Public key signature verification has failed.
fi: Allekirjoituksen todennus julkisella avaimella epäonnistui.

en: Public key signing has failed.
fi: Allekirjoitus julkisella avaimella epäonnistui.

en: Received a TLS/IA Final Phase Finished message
fi: Vastaanotettiin ”TLS/IA Final Phase Finished”-viesti

en: Received a TLS/IA Intermediate Phase Finished message
fi: Vastaanotettiin ”TLS/IA Intermediate Phase Finished”-viesti

en: Record overflow
fi: Tietueylivuoto

en: Rehandshake was requested by the peer.
fi: Vastapuoli vaati uudelleenkättelyn.

en: Resource temporarily unavailable, try again.
fi: Resurssi on tilapäisesti tavoittamattomissa, yritä uudelleen.

en: Safe renegotiation failed.
fi: Turvallinen uudelleenneuvottelu epäonnistui.

en: Some constraint limits were reached.
fi: Tavoitettiin joitakin rajoiterajoja.

en: Subject
fi: Aihe:

en: Success.
fi: Onnistui.

en: TLS Application data were received, while expecting handshake data.
fi: Vastaanotettiin TLS-sovelluksen tietoja, vaikka odotettiin kättelytietoja.

en: TPM error.
fi: TPM-virhe.

en: TPM is not initialized.
fi: TPM ei ole alustettu.

en: TPM key was not found in persistent storage.
fi: Pysyvästä muistista ei löytynyt TPM-avainta.

en: The Diffie-Hellman prime sent by the server is not acceptable (not long enough).
fi: Palvelimen lähettämä Diffie-Hellman -perusavain ei ollut hyväksyttävä (ei riittävän pitkä).

en: The Message Authentication Code verification failed.
fi: MAC-todennus epäonnistui.

en: The OCSP response is invalid
fi: OCSP-vastaus on virheellinen

en: The OID is not supported.
fi: OID on tukematon.

en: The OpenPGP User ID is revoked.
fi: Kumottiin OpenPGP-käyttäjätunniste.

en: The OpenPGP fingerprint is not supported.
fi: OpenPGP-sormenjälkeä ei tueta.

en: The OpenPGP key has not a preferred key set.
fi: OpenPGP-avaimella ei ole ensisijaista avainjoukkoa.

en: The PKCS structure's bag type is unknown.
fi: PKCS-rakenteen bag-tyyppi on tuntematon.

en: The PKCS structure's content type is unknown.
fi: PKCS-rakenteen sisältötyyppi on tuntematon.

en: The SRP username supplied is illegal.
fi: Tarjottu SRP-käyttäjänimi on virheellinen.

en: The SRP username supplied is unknown.
fi: Tarjottu SRP-käyttäjänimi on tuntematon.

en: The SRP/PSK username is missing or not known
fi: SRP-/PSK-käyttäjänimi puuttuu tai on tuntematon

en: The TLS connection was non-properly terminated.
fi: TLS-yhteys ei ollut päätetty oikein.

en: The certificate and the given key do not match.
fi: Varmenne ja annettu avain eivät täsmää.

en: The certificate has unsupported attributes.
fi: Varmenteessa on tukemattomia attribuutteja.

en: The certificate type is not supported.
fi: Varmenteen tyyppiä ei tueta.

en: The cipher type is unsupported.
fi: Salakirjoitusmenetelmätyyppiä ei tueta.

en: The cookie was bad.
fi: Eväste oli väärä.

en: The crypto library version is too old.
fi: Kirjaston crypto versio on liian vanha.

en: The curve is unsupported
fi: Koordinaattia ei tueta.

en: The given DSA key is incompatible with the selected TLS protocol.
fi: Annettu DSA-avain on yhteensopimaton valitun TLS-yhteyskäytännön kanssa.

en: The given memory buffer is too short to hold parameters.
fi: Annettu muistipuskuri on liian lyhyt parametrien säilyttämiseen.

en: The given password contains invalid characters.
fi: Annettu salasana sisältää virheellisiä merkkejä.

en: The handshake data size is too large.
fi: Kättelytietojen koko on liian suuri.

en: The hash algorithm is unknown.
fi: Tiivistealgoritmi on tuntematon.

en: The initialization of crypto backend has failed.
fi: Salaustaustaohjelman alustus epäonnistui.

en: The operation timed out
fi: Toiminnan aikakatkaisu

en: The operation was cancelled due to user error
fi: Toiminto peruutettiin käyttäjävirheen vuoksi

en: The provided X.509 certificate list is not sorted (in subject to issuer order)
fi: Tarjottua X.599-varmenneluetteloa ei ole lajiteltu (aiheessa julkaisijajärjestys)

en: The request is invalid.
fi: Pyyntö on virheellinen.

en: The requested PKCS #11 object is not available
fi: Pyydetty PKCS #11 -objekti ei ole saatavilla.

en: The requested data were not available.
fi: Pyydetyt tiedot eivät olleet saatavilla.

en: The requested session has expired.
fi: Vaadittu istunto on vanhentunut.

en: The scanning of a large integer has failed.
fi: Suurikokoisen kokonaisluvun etsintä epäonnistui.

en: The server name sent was not recognized
fi: Ei tunnistettu lähetettyä palvelinnimeä

en: The signature algorithm is not supported.
fi: Allekirjoitusalgoritmia ei tueta.

en: The specified algorithm or protocol is unknown.
fi: Määritelty algoritmi tai yhteyskäytäntö on tuntematon.

en: The specified session has been invalidated for some reason.
fi: Määritelty istunto on jostain syystä virheellinen.

en: The tasn1 library version is too old.
fi: Kirjaston tasn1 versio on liian vanha.

en: The transmitted packet is too large (EMSGSIZE).
fi: Siirretty paketti on liian suuri (EMGSSIZE).

en: The upper limit of record packet sequence numbers has been reached. Wow!
fi: Tietuepakettijärjestysnumeroiden yläraja on saavutettu. Wow!

en: There is already a crypto algorithm with lower priority.
fi: Salausalgoritmi alemmalla prioriteetilla on jo olemassa.

en: There is no certificate status (OCSP).
fi: Ei ole mitään varmennetilaa (OCSP).

en: Thread locking error
fi: Säikeen lukitusvirhe

en: Too many empty record packets have been received.
fi: Vastaanotettiin liian monta tyhjää tietuepakettia.

en: Too many handshake packets have been received.
fi: Vastaanotettiin liian monta kättelypakettia.

en: Unexpected message
fi: Odottamaton viesti

en: Unknown Subject Alternative name in X.509 certificate.
fi: Tuntematon aihevaihtoehtonimi X.509-varmenteessa.

en: Unknown certificate
fi: Tuntematon varmenne

en: Unsafe renegotiation denied.
fi: Turvaton uudelleenneuvottelu kielletty.

en: Unsupported critical extension in X.509 certificate.
fi: Tukematon kriittinen laajennus X.509-varmenteessa.

en: Unsupported extension in X.509 certificate.
fi: Tukematon laajennus X.509-varmenteessa.

en: User canceled
fi: Käyttäjä perui

en: Verifying TLS/IA phase checksum failed
fi: TLS/IA-vaiheen tarkistussumman todentaminen epäonnistui

en: Wrong padding in PKCS1 packet.
fi: Väärä täyte PKCS1-paketissa.

en: X.509 Certificate Information:
fi: X.509 -varmennetiedot:

en: X.509 Certificate Revocation List Information:
fi: X.509-varmennekumoamisluettelotiedot:

en: created: %s,
fi: luotu: %s,

en: critical
fi: kriittinen

en: error: get_key_usage: %s
fi: virhe: get_key_usage: %s

en: expires: %s,
fi: vanhenee: %s,

en: fingerprint:
fi: sormenjälki:

en: key algorithm %s (%d bits)
fi: avainalgoritmi %s (%d bittiä)

en: name[%d]: %s,
fi: nimi[%d]: %s,

en: never expires,
fi: ei vanhene koskaan,

en: not critical
fi: ei-kriittinen

en: revoked name[%d]: %s,
fi: kumottu nimi[%d]: %s,

en: signed using %s (broken!),
fi: allekirjoitettu käyttäen %s (rikki!),

en: signed using %s,
fi: allekirjoitettu käyttäen %s,

en: unknown
fi: tuntematon

en: unknown key algorithm (%d)
fi: tuntematon avainalgoritmi (%d)

en: warning: signed using a broken signature algorithm that can be forged.
fi: varoitus: allekirjoitettu käyttäen murrettua allekirjoitusalgoritmia, joka voi olla väärennetty.
